בוררות עסקית – למה מדובר על תהליך כל כך חשוב בחיינו

יצא לכם פעם לעצור לרגע אחד להסתכל על מערכות היחסים בתוך בית העסק שלכם, ברור שלא מדובר בסיטואציה מושלמת. על אחת כמה וכמה אם אתם נמצאים במחלוקת קשה בין השותפים או הבעלים של העסק, ואתם לא יכולים לראות דרך הדברים מגיעים לכדי פתרון. במצב כזה, העסק רק נפגע והקושי שלכם לנהל את האירוע רק הולך וגדל, עד לרמה כמעט בעייתית. זאת אומרת, שאתם חייבים לעשות את כל המאמצים על מנת למצוא בוררות עסקית המתאימה לצרכים שלכם ולנסות להגיע אל העמק השווה בצורה שמכבדת את כל המעורבים בתהליך. אז למה בוררות עסקית היא תהליך כל כך חשוב לבתי עסקים קטנים?

החשיבות של תהליך בוררות עסקית בעסקים משפחתיים

דווקא בעסקים משפחתיים, בוררות עסקית היא תהליך חשוב מאוד מפני ש:

  1. יש לכם אינטרס מעבר על האינטרס העסקי. אתם לא רוצים לפגוע במערכת היחסים האישית עם המשפחה, וחשוב לפתור את הנושאים הכלכליים מחוץ לבית. 

  2. העסק מפרנס אתכם ואת בני המשפחה הקרובים אליכם. כל יום שבו אתם לא שולטים במה שמתרחש בעסק הוא יום שבו אתם מפסידים כספים וחבל על הזמן ועל ההכנסות שלכם. 

  3. אם אין לכם יכולת להגיע להסכמה לבד, יכול להיות שהמסקנה הנכונה ביותר היא לפרק את השותפות. וזה לא החלטה קלה, בוודאי לא כאשר יש רגשות מעורבים בתמונה ואתם רוצים לדאוג לבני המשפחה שלכם.

איכות החיים שלכם וההצלחה של העסק – נמצאות במקום הראשון

חשוב לזכור, שדווקא בעבודה עם עסקים קטנים האינטרס האישי הוא זה שחייב להעלות על הפרק בצורה הטובה ביותר. אחרי העסק לא מכניס מיליוני שקלים בשנה והוא משרת אנשים אמיתיים, עם צרכים ממשיים ועם בעיות יומיומיות. זאת אומרת, שאתם לא רוצים לבזבז את הזמן על הליך בוררות עסקית שלא מניב תוצאות. בדיוק מהסיבה הזו תפסיק חשוב לכם לבחור באיש מקצוע שיכול ללוות אתכם לאורך כל התהליך ולהציע פתרונות ודרכי גישור רלוונטיות בדיוק לצרכים שלכם.

 

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp