מה חשוב שתדעו על הסכם ממון סטנדרטי?

החתונה שלכם מחכה ממש מעבר לפינה ואתם רוצים להבטיח שהיא תהיה נהדרת? אם כך, אנחנו מציעים לכם גם לחשוב על היום שעלול להגיע אחרי. כלומר, למרות הרצון הטוב וכל האהבה, בישראל אחד מכל שלושה זוגות בסופו של דבר מתגרש ויש לקחת את האפשרות הזאת בחשבון. אומנם התקווה היא שזה לא יקרה לכם, אך מה תעשו אם היום הזה כן יגיע? כדי שהכול יהיה פשוט יותר, אם זה חלילה יקרה, מומלץ לחתום על הסכם ממון סטנדרטי כי הסכמי ממון רגילים וסטנדרטיים לא במקרה זוכים להצלחה ולהתעניינות רבה כל כך מצד האוכלוסייה בשנים האחרונות.

מהם היתרונות של הסכם ממון סטנדרטי?

יש כמה סיבות שבגללן הסכמי ממון רגילים וסטנדרטיים נחתמים בישראל על בסיס קבוע. ראשית, כמו שראינו, אחוזי הגירושין בארץ מאוד גבוהים וכולם רוצים להבטיח שהפרידה תהיה מהירה ופשוטה יותר אם היא אכן תגיע. שנית, הסכם ממון סטנדרטי:

  • מקצר את תהליך חלוקת הרכוש
  • מגן על כל אחד מהצדדים
  • חוסך כסף בעת פרידה

ובנוסף לכך, לא אחת קורה שלפחות אחת מהמשפחות של אחד מבני הזוג לוחצת על העניין. מה שבטוח זה שברוב המקרים כאשר מדברים על הסכמי ממון שהם סטנדרטיים, הסעיפים חוזרם על עצמם וכוללים התייחסות לפרטים כמו:

  • חלוקת הרכוש
  • התמודדות עם חובות, במידה ואכן יהיו כאלה
  • משמורת על הילדים
  • חינוך הילדים ועוד

איפה כדאי לחתום על הסכם כזה?

אם גם אתם, כמו הרבה זוגות אחרים בישראל, רוצים לחתום על הסכם ממון סטנדרטי, כדאי יהיה לבחור עורך דין מתאים לעניין. אומנם יש הרבה עורכי דין שעוסקים בגירושין ובפרידות, אך לא על כל איש מקצוע כזה תוכלו לסמוך. לכן שווה לבדוק תחילה את השטח ולראות האם מדובר על אדם שיש לגביו הרבה חוות דעת חיוביות או לא. שימו לב שלפעמים כדאי אפילו לשלם לעוה״ד שכר טרחה קצת יותר גבוה אם זה מה שישפיע בסופו של דבר על האמינות ועל המקצועיות שלו. אומנם המטרה היא להינשא ולהישאר שנים ביחד אך אין לדעת מה יוליד יום ולכן חשוב שיהיה לכם הסכם ממון חתום.

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp