זכויות של תושב חוזר לארץ – רגע לפני שחוזרים הבית

שנים של חיים מחוץ למדינת ישראל הפכו אתכם לאזרחים זרים ללא תושבות במדינה. מצד אחד עד עכשיו החיים שלכם התנהלו על מי מנוחות, והחזקתם דרכון ישראלי המגיע לכם לפי החוק. מהצד השני, עכשיו, כאשר אתם רוצים לחזור למולדת ולהתחיל לבנות את החיים שלכם מחדש, יש המון חובות והמון זכויות שאתם צריכים להכיר בתור תושבים חוזרים. זכויות של תושב חוזר לארץ היא אחת מהסוגיות הכי מורכבות שקשורות למגוון רחב מאוד של תחומי חיים ויכולות להשפיע על חוויית החזרה שלכם ושל בני המשפחה שלכם. לפיכך אתם חייבים לדעת אילו זכויות של תושב חוזר לארץ עומדות לרשותכם ואיך אתם יכולים לנצל אותן.

איך לברר אילו זכויות תושב חוזר לארץ מגיעות לכם?

על מנת להצליח להבין אילו זכויות של תושב חוזר לארץ מגיעות לכם, צריך להסתכל על:

  1. המצב המשפחתי – האם אתם נשואים עם ילדים? סטודנטים צעירים או רווקים שיצאו לכמה שנות עבודה ברחבי העולם? יש השפעה ישירה של המצב המשפחתי, על תהליך קבלת ההחלטות שלכם. 
  2. רמת ההכנסה שלכם –  ככל שמדובר על רמת הכנסה גבוהה יותר, כך החשיבות של הזכויות הולכת וגדלה מבחינה כלכלית. יש לכם אינטרס לברר את הזכויות מבחינה כלכלית כדי לחסוך כספים בחודשים הראשונים. 
  3. מועד החזרה – לעיתים, המדינה עוזרת לתושבים חוזרים במועדים מסוימים ומציעה הטבות מיוחדות לסטודנטים או אנשים עם מקצועות מיוחדים שרוצים לבסס את חייהם בישראל.

זכויות ששוות לכם לא מעט כספים

כמו שאתם בוודאי מצליחים להבין, הזכויות שהמדינה מעניקה לתושבים חוזרים הן זכויות שבמצטבר יכולות להשפיע לאין שיעור על המצב הכלכלי של אנשים רבים. יש אינטרס למדינה להחזיר לארץ כמה שיותר תושבים חוזרים, במיוחד עם המעמד הכלכלי שלכם הוא מעמד גבוה יחסית, ולכן המדינה רוצה ויכולה להציע הטבות שאתם רוצים להכיר. על מנת להבטיח שאתם מקבלים את כל הזכויות שלכם חשוב לפנות לעזרתו של יועץ מקצועי בתחום הרילוקיישן, ולהבטיח שאתם עושים את כל ההחלטות הנכונות בהקדם האפשרי.

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp