כל הדרכים לקבלת אשרת כניסה לישראל

זרים אשר מעוניינים להיכנס לישראל למטרות טיול או למטרות עבודה, חייבים לטפל בנושא אשרת כניסה לישראל.

קבלת אשרות כניסה ארצה לתיירים – אשרת מבקר מסוג ב-2

מי שאמור להגיע לישראל לצרכי טיול או ביקור משפחתי, מגיש באמצעות שגרירות ישראל או הקונסוליה הישראלית במדינה שבה הוא חי ויש לו תושבות בה, בקשה לקבל וויזה לישראל. הנושא נבדק וברוב המקרים הוא יקבל וויזה לתקופה מסוימת. זאת למעט אם יש בעיה אישית הקשורה אליו או לעברו.

יש מדינות רבות בעולם אשר מאפשרות לאזרחיהן להגיע לישראל באופן חופשי ללא צורך בקבלת אשרת כניסה לישראל ואחרות שמחייבות קבלת וויזה. אזרחי מדינות זרות אשר מעוניינים להגיע ארצה, בוחנים אם יש להם צורך בהפקת אשרה זו או לא ובהתאם לכך הם פועלים. חשוב לבדוק זאת מראש כדי שלא יוצר מצב שאדם לא יוכל להיכנס לישראל כיוון שאין לו את האישור הנחוץ.

קבלת אשרות כניסה ארצה לצרכי עבודה – אשרת עבודה מסוג ב – 1

זהו אישור לעבודה זמנית אם אדם זה קיבל אישור עבודה וגם אשרת כניסה לישראל. מדובר בעובדים זרים שיש להם בישראל עבודה ייעודית ספציפית כמו מומחים בתחומם כיוון שבישראל אין אופציות להעסיק עובדים מסוג זה אשר מכירים את התחום הזה.

על מנת לקבל אישור של ב – 1 , המועמד לקבלת אשרת הכניסה מבצע כמה פעולות:

  1. קבלת אישור כניסה רב פעמי לישראל וזאת על פי מועד הסיום של האשרה שקיבלה הארכה.
  2. הגשת בקשה למשרד הפנים לקבלת אשרת כניסה ב-1.
  3. אישור על הגשת בקשה לצורך קבלת היתר העסקה מיחידת הסמך של עובדים זרים אשר משויכת למשרד הפנים.
  4. פניה לקונסוליה במדינת המוצא וזאת לצורך קבלת אישור לכניסה חד פעמית לישראל.

אשרת איש דת מסוג א-3

אשרת כניסה ושהייה בישראל שהיא ייעודית לאנשי דת בלבד אשר מעוניינים להגיע לישראל למטרות שונות. יש ביניהם שמגיעים לפלגים השונים של הנצרות, לבהאיים ועוד.

אשרת סטודנט / תלמיד מסוג א-2

סטודנטים אשר לומדים בחו”ל ומגיעים לישראל כדי להשלים סמסטרים או שמעוניינים ללמוד כאן את כל לימודיהם האקדמיים, מגישים בקשה לקבלת אשרת כניסה ושהייה בישראל לסטודנטים לצרכי השכלה גבוהה.

אשרת מתנדב מסוג ב-4

מתנדבים אשר החליטו להגיע לישראל לתקופת התנדבות ללא קבלת תשלום, מגישים בקשה לקבלת אשרת כניסה לישראל תוך העברת המסמכים המתאימים מהארגון אשר מגייס אותם למטרה זו. מדובר בעמותות, ארגונים ממשלתיים, קיבוצים ועוד.

תהליך קבלת האשרות הוא לעיתים פשוט ולעיתים ארוך ומפותל. לכן כדאי לקרוא את כל המידע באינטרנט ולבצע את כל הפעולות הנדרשות כדי להגיש את מלוא המסמכים וכך לקבל את האשרה ללא עיכובים כלשהם עקב סיבות שונות.

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp