עבירות מין – איפה הן קורות?

למרבית האנשים יש נטייה לחשוב, שעבירות מין נעשות בסמטאות חשוכות בלבד, אבל הנחה זו איננה נכונה ובמאמר זה נסקור בפניכם מקומות נפוצים נוספים.

מהן עבירות מין?

לפני שנתחיל לסקור את המקומות וההזדמנויות, בהם הן יכולות להתרחש, חשוב להבין מהן בכלל עבירות מין. אם כן, מדובר על עבירות, הקשורות במיניות בדרכים שונות כדוגמת אונס, תקיפה מינית, הטרדה מינית או מעשה סדום. חשוב להבין, שעבירות מין לא חייבות לכלול מגע מיני מכל סוג שהוא וגם התבטאויות מיניות, שגורמות לצד השני לחוש נפגע והן אינן בהסכמתו, מהוות עבירת מין לכל דבר.

מקום העבודה

פעמים רבות, כאשר עובד או עובדת נמצאים תחת מרותו של המעסיק, הם מוצאים את עצמם במצב, בו המעסיק מנצל את מרותו לטובת הנאות מיניות. הניצול יכול לבוא לידי ביטוי במגע לא רצוי עם העובד או בהתבטאויות מיניות לא רצויות. למעשה, במרבית מקומות עבודה חל איסור מוחלט על יחסים אישיים בין עובד לבין מעביד לשם מניעת מצבים אלו בדיוק כמו גם למניעת תלונות שווא של העובד במטרה לפגוע במעביד.

מקומות ציבוריים

ישנם אנשים, שמרשים לעצמם לנצל דווקא מצבים של צפיפות כמו בתחבורה ציבורית, התקהלויות גדולות וכדומה, וכך הם יוצרים מגע מיני עם אלו הנמצאים בסמוך להם. הנפגעים יכולים להיות אנשים מוכרים לפוגעים והם גם יכולים להיות זרים מוחלטים והקושי הגדול במקרים אלו הוא בהוכחת כוונת הזדון של הפוגע.

משפחה

המשפחה אמורה להיות המקום הבטוח שלנו, אבל כל פושעי המין הם בעלי בני משפחה קרובים יותר או פחות ולכן בני משפחותיהם עלולים למצוא עצמם קורבנות של עבירות מין ולכן חשוב לשמור על עיניים פקוחות גם בקרב בני המשפחה, בעיקר כאשר מדובר על ילדים.

בני זוג

אמנם בין בני זוג זהו אך טבעי שיתקיימו יחסי מין, אבל במידה וצד אחד לא מעוניין והצד השני כופה את עצמו, זוהי עבירת מין וזאת, משום שכל עוד אין הסכמה של שני הצדדים ליחסים המיניים, ואין זה משנה מהו הקשר טיב בין שני הצדדים, זוהי עבירה!

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp