עבירות סמים – המשמעויות

עבירות הסמים הן מהעבירות הנפוצות ביותר בארץ וגם במדינות רבות ברחבי העולם. במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לגביהן.

מהן עבירות סמים?

עבירות סמים הן עבירות, הכוללות את כל הקשור בסמים. החל בהחזקה ועד להפצה, החל מסמים קלים ועד לסמים קשים. היות שהחוק אוסר על שימוש בסמים ומכירתם ואנשים רבים נוהגים להשתמש בסמים קלים כדוגמת מריחואנה, תיקים רבים נפתחים בכל שנה בגין עבירה זו.

שימוש קל בסמים קלים

אנשים רבים, כאשר הם חושבים על שימוש בסמים, הם חושבים על אנשים, שאבדו צלם אנוש בעקבות השימוש בסמים ואבדו את כל רכושם ולמעשה, כל סיבה לקום בבוקר מלבד מנת הסמים הבאה. יחד עם זאת, כמצוין לעיל, אנשים רבים, שהינם שומרי חוק ונורמטיביים לחלוטין, נוהגים לצרוך סמים כגון מריחואנה. מרבית צרכני המריחואנה אינם מכורים וצורכים את הסם אחת לתקופה ואפילו לא באופן יום יומי.

ובכל זאת, גם השימוש האישי והלא ממכר במריחואנה איננו חוקי בישראל ולכן נפתחים תיקים במשטרה בגין השימוש בסמים אלו ולעתים קרובות מדובר בנערים, שרק רצו להתנסות בסם.

מריחואנה רפואית

סם המריחואנה נמצא כבעל סגולות רפואיות בעיקר לטיפול בכאב כרוני מסיבות שונות והוא משמש חולי פיברומיאלגיה, חולי סרטן ועוד. חולים אלו נושאים עמם תעודה, המשמשת כרישיון להשתמש בסם זה ורק הם רשאים, מבחינת החוק, להשתמש בו.

עבירות הסמים עצמן

כאמור, ישנה חלוקה ברורה לגבי אופי העבירה ולכן עבירות סמים שונות נתונות לעונשים שונים. לדוגמה, שימוש אישי בסמים קלים איננו זהה מבחינת החוק לסחר בסמים קשים. אגב, גם מכירת סמים שונים כדוגמת החגיגת בפיצוציות, איננו חוקי ולכן מכירתו נחשבת לעבירת סמים לכל דבר ועניין.

התמודדות עם עבירת סמים

אם עבירות סמים שונות מובילות לעונשים שונים, במידה ונפתח לכם תיק בגין עבירת סמים, חשוב לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין מומחה לתחום זה! עורך דין מקצועי ומנוסה יוכל לייצג אתכם בבית המשפט ולבטא עבורכם את האינטרס שלכם ובכך להמתיק את העונש ובמקרים מסוימים, עד לכדי מחיקת הרישום הפלילי.

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp