עבירות רכוש – מהן ומהי משמעותן?

ביצעתם עבירת רכוש או נפגעתם ממנה? רוצים לדעת מה עומד לפניכם? כל המידע במאמר זה.

מהי עבירת רכוש?

עבירות רכוש הן עבירות, הפוגעות בזדון באופן כזה או אחר ברכוש עצמו או בזכויות של אדם על רכושו. כלומר, במידה ורכוש נגנב, נכס נפרץ, או רכוש כלשהו ניזוק באופן כזה או אחר וכן הלאה, מדובר על עבירת רכוש. עבירות הרכוש נכללות בתוך המשפט הפלילי ופעמים רבות הן מערבות גם אלימות כמו במקרים של שוד או גניבה וכדומה.

חומרת המעשה

חומרת המעשה, או העבירה, היא שתקבע את חומרת העונש על פי הקבוע בחוק. לדוגמה, במידה והעבירה היא גניבה, אבל הייתה מעורבת בה גם אלימות, חומרת העבירה היא גדולה יותר מאשר גניבה בלבד ולכן גם העונש יהיה חמור יותר. באופן כללי, עבירות הכוללות גם אלימות, הן חמורות יותר והעונשים עליהן הם כבדים יותר.

מטרת העבריין

בין אם מדובר על עבריין סדרתי, או אדם שנקלע לסיטואציה חד פעמית, מטרתו היא להפחית את העונש ככל שניתן. היות שהחוק מאפשר גמישות מסוימת בענישה על כל עבירה וביניהן גם עבירות רכוש, תמיד ישנה אפשרות להמתיק את העונש בהתאם לקבוע בחוק. כדי שניתן יהיה לעשות זאת, יש להיעזר באיש המקצוע המתאים.

שימו לב!

במרבית המקרים, בעבירות רכוש, גם הנפגע עצמו יכול לתבוע את מבצע העבירה בבית הדין למשפט אזרחי וכאמור, מטרתו של העבריין היא להמתיק את עונשו ככל שניתן בעזרת עורך דין. אם כך, במידה ואתם מעוניינים לתבוע עבריין רכוש בתביעה אזרחית, חשוב שגם אתם תפנו לעורך דין מטעמכם, שייצג אתכם בבית המשפט ויציג את הצד שלכם על מנת שתוכלו לקבל פיצוי הולם.

לסיכום

עבירות רכוש הן עבירות נפוצות ולעתים נחשבות כעבירות קלות ולעתים כעבירות חמורות. כמובן, בהתאם לאופי העבירה. במידה ואתם רוצים לבדוק את זכויותיכם החוקיות בתחום זה, פנו בהקדם האפשרי לעורך דין מומחה בעבירות רכוש וכך תוכלו לקבל את המידע המלא ובמידת הצורך, גם את הייצוג המשפטי הדרוש לכם.

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp