עו”ד צבאי בעל ניסיון רב

עו”ד צבאי הוא עורך דין המוסמך מטעם שלטונות הצבא לייצג חיילים בשירות סדיר, קבע או מילואים מול הפרקליטים הצבאיים בעבירות שונות שבוצעו על ידם במהלך השירות הצבאי.

עו”ד צבאי

כל עבירה שבוצעה בצבא, נחשבת לעבירה פלילית . עורך דין המטפל בתחום הצבאי הוא בעל רקע צבאי ידע בכל המערכות הצבאיות וניסיון רב. עורך דין פלילי שאינו בקיא בהלך העניינים בבתי הדין הצבאיים לא יוכל לייצג חיילים כיוון שהמהלכים, צורת ההתנהלות והעונשים הם שונים לחלוטין מאלו הקיימים בבתי המשפט האזרחיים לסוגיהם השונים.

עבירות פליליות של חיילים

קיימים כמה סוגים עיקריים של עבירות פליליות המבוצעות על ידי חיילים שכדאי להם לשכור עו”ד צבאי שיסייע להם.

  • תחום הסמים, סחר, מכירה, צריכת סמים ושידול אחרים לצרוך סמים.
  • עריקות מהצבא לתקופות זמן שונות, לפני הגיוס, במהלך השירות הצבאי או בימי המילואים.
  • גניבה של פריטים צבאיים שונים.

עבירה פלילית חמורה הכוללת גם פגיעה בביטחון המדינה היא גניבת אמצעי לחימה ונשק ומכירתם לגורמים עוינים או עבריינים.

עו”ד פלילי המלווה את החייל

זכותו של כל חייל הנקלע למצבי מצוקה בגלל עבירות שביצע או שלא ביצע, לשכור עו”ד צבאי שיכיר את המקרה לפרטי פרטים ויעניק לו ייעוץ לגבי הדרך הנכונה שיש לפעול בה כדי לצאת מהתסבוכת.

אם מדובר בעבירה ראשונה והחייל אינו בקיא באופן ההתנהלות של הגורמים הצבאיים גיוס עו”ד צבאי הוא נושא אקוטי והכרחי כדי שהחייל לא יבצע טעויות שעלולות לגרום לו לנזקים רבים הכוללים גם השלכות לטווח הרחוק.

הכוונה של עו”ד צבאי

על פי המקרה הספציפי יחליט עו”ד צבאי מהי הדרך הנכונה לפעול והוא זה שיעביר הנחיות מדויקות על אופן ההתנהלות הרצויה של החייל בעת חקירת מצ”ח.

בית המשפט הצבאי

בתי הדין הצבאיים מחמירים במקרים רבים בעונשם של החיילים, הרבה מעבר לעונשים הנגזרים בבתי המשפט האזרחיים במקרים דומים. זו הסיבה שעו”ד צבאי עושה כל שניתן כדי להקטין את חומרת העונש. הוא מציג את הצדדים החיוביים של הנאשם כדי שהשופטים יתחשבו בו במיוחד אם מדובר בעבירה ראשונה ויחליטו על העונש המינימלי האפשרי.

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp