פרזנטציה – המפתח להצלחה בעולם העכשווי

מי מאיתנו לא מצא את עצמו נבוך מול קהל הומה של אנשים כאשר נדרש לכך? בין אם מדובר בהרצאה במקום העבודה, בקריאת ברכה מול המשפחה באירוע מיוחד ובין אם מדובר באירוע חברתי, אפילו כזה המתקיים בתוך מעגל החברים הקרוב ביותר, פרזנטציה בפרט ודיבור מול קהל בכלל –  הם פעולות המביאות את רוב בני האדם לחוש מבוכה. מסיבה זו, חשוב להיערך ולהכין את עצמנו באופן מקצועי על ידי תרגול פרזנטציות שונות העוסקות בנושאים רלוונטיים, אטרקטיביים ומעניינים.

בעולם בו תדמית, נראות, מיתוג וזהות מהווים את הבסיס להכרה אישית ולהצלחה במדיה, איש עסקים וכל איש מקצוע המעוניינים לקדם את עצמם, מתבקשים לדעת כיצד להעביר את המסר שלהם בצורה הבטוחה והמקצועית ביותר. פעמים רבות, אנו עלולים למצוא את עצמנו מתרגלים פרזנטציות מול המראה בצורה מוצלחת ביותר – אבל מאבדים את כל המילים שלנו ברגע שאנו עולים על הבמה. זו היא בדיוק הסיבה שבגללה חשוב להכיר את סדנאות הפרזנטציה המקצועיות המונהגות על ידי אשפי במה המנוסים בכל התהליך התקשורתי.

מהי בעצם פרזנטציה ולמה היא נועדה?

פרזנטציה מקצועית היא תהליך בו מועבר מסר מהדובר אל קהל של מאזינים באופן פרונטלי. שלא כמו באימפרוביזציה, הפרזנטציה מוכנה מבעוד מועד ומהווה כלי חיזוק לדובר, שבאמצעותו הדובר יכול לנהל את המסר שלו, להיעזר בנקודות מרכזיות בנושא אותו הוא מעביר, לקבל הכוונה ולתת לצופים הכוונה למסרים העיקריים המועברים באמצעות הפרזנטציה וכן – שלד שממנו יכול הדובר “לצאת” לכיוונים מגוונים, להרחיב על הנושא ועל נושאים אחרים וכן ליצור העשרה ייחודית ומרתקת, מבלי לאבד את המתווה העיקרי של ההרצאה.

מצד אחד, כדי לרתק את הצופים, חשוב ליצור עבורם הרצאה מרתקת, מעניינת, עשירה ומגוונת אשר תשאיר אותם ממוקדים וערניים. יחד עם זאת, הרצאה מעניינת ומרתקת ללא שלד או מתווה מרכזי תגרום לרוב הצופים לאבד עניין ולהתבלבל. מצד שני, הרצאה מונוטונית מדי תגרום להם להירדם מהר מאד. לבעיה זו בדיוק הוקם רעיון הפרזנטציה. באמצעות סדנאות פרזנטציה תוכלו למצוא את עצמכם מדברים בצורה קולחת, זורמת ומעניינת המושכת את הצופים, מעניינת אותם וגורמת להם לרצות לשמוע עוד ועוד.

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp