צו ירושה מקוון – מה זה ואיך זה עובד?

צריכים להגיש בקשה לצו ירושה? אתם לא חייבים להסתבך עם הבירוקרטיה! במאמר זה נסביר לכם כיצד ניתן להגיש בקשה של צו ירושה אונליין ובלי לצאת מהבית!

מהו צו ירושה?

צו ירושה הוא הדרך המשפטית לחלק עזבון של אדם שנפטר ולא השאיר אחריו צוואה תקפה. הכוונה היא לכך, שאם אדם הלך לעולמו ולא השאיר אחריו צוואה, רכושו צריך להתחלק בין שאריו בהתאם למה שהחוק קובע. החוק, שהוא מאוד ברור ונחרץ במקרים אלו, דורש מהשארים להתעסק עם הליכים בירוקרטיים רבים עד לקבלת האפשרות להגיש את הבקשה לקבלת צו הירושה במטרה להניע את ההליכים.

ההליכים הבירוקרטיים

כאמור, כדי להגיש בקשה לצו ירושה, על השארים להתמודד עם הבירוקרטיה. החלק הארי של ההליכים הבירוקרטיים הוא הגשת המסמכים הדרושים. ביניהם: טופס בקשה לצו ירושה, ייפוי כוח עורך דין בליווי חתימתו, תעודת הפטירה של הנפטר וגם העתק נאמן למקור שלה ועוד. כפי שוודאי כבר הבנתם, מדובר על תהליך מרובה שלבים, שדורש מהשארים להתרוצץ ממקום אחד לאחר ולכן אין זה מפתיע, שרבים מחפשים דרך פשוטה יותר.

קצת על צו ירושה מקוון

היות שהגשת בקשה לצו ירושה היא מסורבלת למדי, רבים היו מעדיפים, מן הסתם, להקל על עצמם וזוהי בדיוק המטרה של צו ירושה מקוון! חלק גדול מההליכים הבירוקרטיים נעשים עבורכם בלי שתצטרכו להתרוצץ ממקום למקום ובלי שתצטרכו לנסות להבין איך בדיוק הדברים מתנהלים.

לידיעתכם

בקשה לצו ירושה ניתן להגיש אך ורק בלשכות, הנמצאות בחמש ערים בארץ: נצרת, תל אביב, ירושלים, באר שבע או חיפה. הלשכה הרלוונטית היא הקרובה ביותר לאיזור מגוריו של הנפטר ולעתים מדובר על מרחק גדול מאיזור מגוריהם של השארים שלו.

היתרונות

חשוב להבין, שהרעיון העיקרי שעומד מאחורי צו ירושה מקוון הוא לחסוך לשארים זמן יקר. במקום להתרוצץ ממקום למקום, תוכלו להגיש את המסמכים באופן מקוון ולחסוך לעצמכם את היציאות המיותרות מהבית ולעשות זאת בשעות שנוחות לכם וכל זאת, בתקופה הקשה כל כך שלאחר אבדן של אדם קרוב ויקר.

אהבתם? שתפו ...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp